ZKOUŠENÍ KOMPOZITŮ

Proč organizace po celém světě věří v Instron?

Společnost Instron již více než 70 let dodává více než 75 000 testovacích systémů předním světovým výrobcům a vzdělávacím, vědeckým a výzkumným institucím. Instron je průkopníkem v oblasti kompozitních materiálů a od počátku tohoto odvětví vyvíjí systémy a účastní se komisí norem ASTM a ISO.

 

Ian zná kompozity

Již více než 40 let Ian McEnteggart, manažer trhu s kompozitními materiály společnosti Instron, pomáhá stovkám kompozitních společností z celého světa s pokrokem v jejich podnikání pomocí testovacích systémů Instron. Je také předsedou britského standardního výboru pro kompozity a členem různých výborů ISO.

 

Některé Ianovy práce na kompozitech:

 

 

Časté dotazy k testování kompozitů
Navštivte naše Časté dotazy, kde najdete odpovědi na nejčastější dotazy týkající se testování kompozitů.

 

Řešení Instron

Nabízíme širokou škálu čelistí a adaptérů kompatibilních s přísnými požadavky na souosost, které umožňují testování v tahu nebo kompresi, aniž by bylo nutné odstranit primární čelisti, a tím ohrozit zarovnání. Tyto čelisti jsou také kompatibilní s komorami pro testování za změněného prostředí a pokročilými extensometricky pro nejpřesnější měření přetvoření.

 

ČELISTI A PŘÍPRAVKY
Řešení pro testování kompozitů

Kromě toho, že nabízíme kompletní sadu kompozitních zkušebních přípravků Instron, jsou naše systémy také kompatibilní se všemi zkušebními přípravky Wyoming - což zajišťuje, že na systémech Instron lze provozovat všechny vaše normy ASTM a ISO.

SOUOSOST
Pro aplikace, které vyžadují nejvyšší standardy

Při testování kompozitů je zásadní souosost. Zkušební stroje Instron používají přesné vodicí sloupky spolu s nastavitelnými zarovnávacími přípravky AlignPRO ™, aby splňovaly a udržovaly nejvyšší úrovně zarovnání požadovaného leteckým průmyslem a pomohly vám dosáhnout shody s Nadcap.

 

 

ZKUŠEBNÍ PROSTŘEDÍ
Ovládejte a sledujte své testovací prostředí

Naše enviromentální komory vám umožní otestovat mechanické vlastnosti kompozitních materiálů a komponent v širokém rozmezí teplot od -150 ° C do +600 ° C, regulovatelné v Bluehill Universal. Komory jsou vybaveny vícenásobnými okénky, aby bylo možné sledovat test a umožní použití bezkontaktní extenzometry. Rychlé zahřívání a ochlazování zvyšuje produktivitu operátorů a propustnost zkušebních vzorků.

MĚŘENÍ PRODLOUŽENÍ
Vysoká přesnost a pro zachycení výbušných zlomů

Extensometry se značně používají pro kompozity kvůli jejich potřebě přesného měření deformace. Instron vyrábí a kalibruje kontaktní a bezkontaktní extenzometry, které byly speciálně navrženy pro testování kompozitních materiálů. Systémy Instron také bezproblémově pracují s tenzometry.

 

 

 

Zkušební stroje Instron