ZKOUŠENÍ KOVŮ

Proč organizace po celém světě Věří v Instron?

Společnost Instron již více než 75 let dodává testovací systémy předním světovým výrobcům a vzdělávacím, vědeckým a výzkumným institucím. Společnost Instron dlouhodobě spolupracuje s výrobci kovů při navrhování systémů, které splňují jejich jedinečné potřeby. Naši technici se účastní všech příslušných komisí ASTM a ISO, aby prosazovali standardy a zajistili, aby všechny systémy, software, extenzometry a příslušenství Instron vyhovovaly aktuálním požadavkům. Naše testovací systémy jsou navrženy tak, aby vydržely po celá desetiletí, a nákup Instronu je zárukou, že vaše investice bude i nadále splňovat průmyslové standardy i do budoucna.

 

Řešení Instron

Instron nabízí celé spektrum univerzálních testovacích systémů, které splňují potřeby výrobců kovů. Elektromechanický stolní systém 68TM-50 je určen pro testování do 50 kN (~ 11 250 lbf), elektromechanické podlahové systémy řady 5980 jsou pro testování do 600 kN (~ 135 000 lbf) a hydraulické systémy řady Industrial jsou pro testování mezi 300 kN (~ 67 500 lbf) a 2 000 kN (~ 450 000 lbf). Každý z těchto systémů má odpovídající příslušenství potřebné k provádění zkoušek kovů podle norem ASTM a ISO, včetně ohřívacích a chladicích komor, siloměrů pro sílu / napětí, extenzometrů pro přetvoření a široké škály tahových úchopů v závislosti na geometrii zkušebního vzorku.

 

 

 

 

 

STRAIN CONTROL
Jak zlepšit opakovatelnost mezi testovacími systémy?

V roce 2009 ISO 6892-1 nahradil a zkombinoval předchozí ISO 6892 a široce používané normy EN10002-1: 2001. Nejpozoruhodnější je, že zavedla rychlosti testování založené na rychlosti deformace (metoda A). Pro lepší objasnění těchto změn byly požadavky metody A aktualizovány v ISO 6892-1: 2016, která nyní zahrnuje dva jasně definované přístupy - metodu A1 (řízení přetvoření v uzavřené smyčce) a metodu A2 (konstantní rychlost příčníku). Mezi výhody kontroly napětí patří více opakovatelných a srovnatelných výsledků od stroje ke stroji, minimalizovaný čas na test, jednodušší nastavení a omezené zaškolení obsluhy.

 

 

 

 

Zkušební stroje Instron